Forum miłośników rozmów na poziomie
Całkowita wymiana wystroju – stolarka - Wersja do druku

+- Forum miłośników rozmów na poziomie (http://www.luxfactory.pl)
+-- Dział: Nasza codzienność (/dzial-nasza-codziennosc)
+--- Dział: Dom całym światem (/dzial-dom-calym-swiatem)
+--- Wątek: Całkowita wymiana wystroju – stolarka (/w-calkowita-wymiana-wystroju-%E2%80%93-stolarka)Całkowita wymiana wystroju – stolarka - Negomir - 12-18-2015 01:15 PM

Cześć. Moje pytanie będzie trochę nietypowe. Tzn pytanie typowe owszem, ale powody już niekoniecznie. Otóż chcemy z żoną całkowicie zmienić wystrój mieszkania. Mieszkanie jest dwupoziomowe, więc schody też wchodzą w grę. Do tej pory mieliśmy wszystko drewniane, bardziej tradycyjne, bo dostaliśmy meble po dziadkach, ale teraz czas na naszą własną wizję. Sugestie?


Całkowita wymiana wystroju – stolarka - Brussaard - 12-18-2015 02:59 PM

Rozumiem, że skoro chcecie wszystko zmieniać to chodzi o metal i szkło? Jeśli tak, to w Poznaniu balustrady i schody można zrobić bardzo fajnie i w miarę niedrogo. To znaczy, może i nie jest to najtańsza impreza, ale schody to generalnie duży projekt, więc niezależnie od materiału i miejsca pewnie trzeba się liczyć z kosztami. W każdym razie możesz też zrezygnować z metalu po całości i wybrać połączenie stali i drewna, to wygląda bardzo elegancko i nowocześnie.


Całkowita wymiana wystroju – stolarka - dennis999 - 12-18-2015 04:25 PM

Jakie meble będziecie mieć? Kafle na podlodze czy panele? Moze powinienes zrobic wizualizacje, bo w wyobraźni wszystko może wygladac swietnie a realu sie okaże, że niekoniecznie. Jest taki jeden poznanski producent schodow, ktory robi ciekawe polaczenia, które będą ci pasowały zarówno do drewna i szkła.


Całkowita wymiana wystroju – stolarka - Negomir - 12-18-2015 06:37 PM

Dzięki, ten pomysł z wizualizacją u architekta jest świetny, nie pomyślałem o tym. Myśleliśmy o schodach metalowych, kręconych ze szklaną szybą jako balustradą, na szkle ornamenty. Czyli tak trochę nowocześnie, ale z eleganckim wykończeniem. Jako meble wchodzą w grę metalowe lub MDF w kolorze bardzo ciemnym – venge albo ciemny kasztan, w połączeniu z białym. Chodzi o kontrasty, ale do schodów trzeba pewnie będzie dobrać jakieś metalowe elementy.


Całkowita wymiana wystroju – stolarka - strzałka - 12-18-2015 08:20 PM

Przy dekoracji mogę pomóc – szklo po prostu dołącz do mebli – możesz też postawić szklaną ścianę z ornamentem podobnym lub takim samym jak w balustradzie. Będzie to taki subtelny akcent, który nie każdy zauważy. Jeśli macie dzieci albo zwierzęta, to pewnie lepiej będzie taką ścianę postawić z lepszej jakości pleksy, wcale to gorzej nie wygląda, a może być grubsza za niższą cenę. W ten sposób oddzielisz główną część salonu od np. przestrzeni biurowej albo kuchni.