Forum miłośników rozmów na poziomie
Egzamin FCE – jakie korzyści - Wersja do druku

+- Forum miłośników rozmów na poziomie (http://www.luxfactory.pl)
+-- Dział: Nasze problemy i obowiązki (/dzial-nasze-problemy-i-obowiazki)
+--- Dział: Szeroko pojeta edukacja (/dzial-szeroko-pojeta-edukacja)
+--- Wątek: Egzamin FCE – jakie korzyści (/w-egzamin-fce-%E2%80%93-jakie-korzysci)

Egzamin FCE – jakie korzyści - different_girl - 04-24-2016 12:02 AM

Cześć wszystkim, z tej strony przyszłoroczna maturzystka. W szkole od tygodnia nie mówi się o niczym innym jak o egzaminach Cambridge English. Podobno choć pewności nie mam, że certyfikat z egzaminu FCE może zwolnić mnie z pisania egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Wyprowadźcie mnie z błędu lub potwierdźcie te dane czy faktycznie to co daje FCE to zwolnienie z matury. Angielski idzie mi raczej dobrze, jeśli faktycznie jest tak jak wszyscy mówią to podacie mi jakieś informacje na temat egzaminów FCE, to znaczy jak one wyglądają, kiedy są terminy, oraz jakie są ceny.

Egzamin FCE – jakie korzyści - Brussaard - 04-24-2016 02:34 AM

Dzień dobry. Zacznę od odpowiedzi na Twoje pierwsze pytanie. Zaliczony egzamin FCE faktycznie upoważnia do zwolnienia z matury z angielskiego, jednak dotyczy to tylko matury podstawowej, więc jeśli masz zamiar pisać maturę rozszerzoną to do egzaminu maturalnego będziesz musiała przystąpić. Jest jednak możliwość bycia zwolnionym z matury rozszerzonej, jednak musiała byś przedstawić certyfikat Cambridge English CAE czyli mieć zaliczony egzamin na poziomie zaawansowanym. Co do drugiego pytania to informacje na temat terminów egzaminów Cambridge oraz tego jak takie egzaminy wyglądają znajdziesz na stronie fce.pl. Co do cen, to nie powinny przekraczać kwoty 400 zł ale i tak wszystko zależy od danego ośrodka egzaminacyjnego.

Egzamin FCE – jakie korzyści - different_girl - 04-24-2016 04:56 AM

Sprawdziłam stronę i faktycznie są tam wszystkie potrzebne mi informacje. Co do cen to wydaje mi się że nie są zbyt wygórowane. Jeszcze pomyślę, ale sądzę że raczej przystąpię do tego egzaminu. Przynajmniej matura podstawowa będzie z głowy.