Forum miłośników rozmów na poziomie
Jak często chodzić z dzieckiem do stomatologa?? - Wersja do druku

+- Forum miłośników rozmów na poziomie (http://www.luxfactory.pl)
+-- Dział: Nasza codzienność (/dzial-nasza-codziennosc)
+--- Dział: Zdrowie i uroda (/dzial-zdrowie-i-uroda)
+--- Wątek: Jak często chodzić z dzieckiem do stomatologa?? (/w-jak-czesto-chodzic-z-dzieckiem-do-stomatologa)Jak często chodzić z dzieckiem do stomatologa?? - Negomir - 01-02-2017 01:20 PM

Mam do Was takie pytanie. Czy możecie mi podpowiedzieć jak często powinno się chodzić z dzieckiem do stomatologa? Za moich czasów to gabinety były w szkołach i dziecku regularnie miały sprawdzane uzębienie, a teraz to wszystko jest na głowie rodziców. Dajcie znać jak często Wy chodzicie ze swoimi pochecami.


Jak często chodzić z dzieckiem do stomatologa?? - tanieznana - 01-02-2017 03:04 PM

hmmm, jeśli chodzi o małe dzieci, które mają jeszcze mleczaki, to według mnie nawet 3-4 razy w roku, w zasadzie im częściej tym lepiej. Jak dziecko trochę starsze to według mnie co pół roku.


Jak często chodzić z dzieckiem do stomatologa?? - Sowa - 01-02-2017 04:13 PM

Z małym to naprawdę często, chociażby z racji stwierdzenia czy nie pojawią się różne wady zgryzu, poczytaj sobie tutaj o tym http://www.oducha-doucha.pl/ortodoncja/. Moje dziecko właśnie miało takie problemy, dzięki aparatowi założonemu dość szybko wszystko naprawdę sprawnie poszło. Aparat to nic przyjemnego, im wcześniej tym lepiej.


Jak często chodzić z dzieckiem do stomatologa?? - Negomir - 01-02-2017 07:02 PM

4 latka ma właśnie nasza pociecha, więc dopiero zaczyna swoje życie tak naprawdę Wink


Jak często chodzić z dzieckiem do stomatologa?? - Sowa - 01-02-2017 08:45 PM

bardziej ogólnie możesz sobie informacje tutaj sprawdzić http://www.oducha-doucha.pl/leczenie-zebow-u-dzieci/. Ja generalnie też uważam, że im cześciej tym lepiej. Zresztą jak dziecko będzie często chodziło do stomatologa to wyrobi w sobie dobry nawyk, a i nie będzie strachu przed stomatologiem.


Jak często chodzić z dzieckiem do stomatologa?? - Negomir - 01-02-2017 09:24 PM

Sporo ciekawych informacji jest w ogóle na tej stronie oducha-doucha.pl, dzięki za to bo wiele się dowiedziełame. Zastanwiam się nawet czy nie zacząc tam chodzić z maluchem bo mieszkamy tuż pod Warszawą.


Jak często chodzić z dzieckiem do stomatologa?? - Telegrafistka - 01-02-2017 10:53 PM

Ja ze swoim dzieckiem, ma jeszcze mleczaki, chodzę co 3 miesiące tak mniej więcej Wink