Forum miłośników rozmów na poziomie
Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? - Wersja do druku

+- Forum miłośników rozmów na poziomie (http://www.luxfactory.pl)
+-- Dział: Nasza codzienność (/dzial-nasza-codziennosc)
+--- Dział: Męskie sprawy (/dzial-meskie-sprawy)
+--- Wątek: Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? (/w-jaki-bedzie-koszt-montazu-pompy-ciepla-w-rybniku)

Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? - dennis999 - 04-20-2017 08:02 AM

Jaki będzie orientacyjny koszt montażu pompy ciepła w domu o powierzchni 160m2. Dom ma 3lata, więc jest calkiem nowy. Mam w nim ogrzewanie elektryczne, podłogowe. Ile kosztowałby mnie sama pompa i jej montaz?

Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? - piotr_bojar - 04-20-2017 09:12 AM

To zależy kto będzie Ci to robił i od tego, czy uda Ci się zdobyć dofinansowanie. Nie wiem czy wiesz, ale możesz starać się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Teraz rozwiązania ekologiczne są na topie i pewnie można szukac jeszcze jakichś innych źródle dofinansowania. Przy dofinansowaniu taka inwestycja staje się naprawę opłacalna.

Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? - dennis999 - 04-20-2017 11:27 AM

Jasne że będę starał się o dofinansowanie, tylko myslałem że zrobie to przez firme, która bedzie później instalowała mi tę pompę. Ja mam na ten cel 60tyś i po prostu ciekay jestem, czy zmieściłbym się w tej kwocie. Jak myslicie?

Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? - different_girl - 04-20-2017 12:34 PM

Dla tak dużego domu 60tyś to może być za mało, chyba że dostaniesz jeszcze jakieś dofinansowanie.

Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? - dennis999 - 04-20-2017 03:15 PM

A skąd wiesz, że mało. Zakładałaś pompę ciepła u siebie w domu?

Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? - different_girl - 04-20-2017 03:28 PM

Mój znajomy ma coś takiego. Z tego co pamiętał, za całość z montażem płacił niecałe 100tyś. złotych, a dom miał mniejszy niż ty.

Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? - Glizdogon - 04-20-2017 04:56 PM

To nie jest tak z tymi cenami. Najpierw musisz wiedzieć jaką ogóle pompę ciepła chcesz kupić. Może przejrzyj sobie informacje z tej strony https://klimapoint.pl/pompy-ciepla/. Tam masz dokładnie opisane rodzaje pomp ciepła, sposób wyboru optymalnego rozwiązania, masz wyjaśnione kwestie związane z dofinansowaniem, serwisem i naprawami tego typu sprzętu. Jak interesuje cię kwestia montażu pompy ciepła w Rybniku to na tej stronie znajdziesz wszystko, co potrzebujesz wiedzieć w tym temacie.

Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? - Peter - 04-20-2017 07:17 PM

Niestety z tymi dofinansowaniami to nie jest tak różowo jak się większości osob wydaje. Co roku są limity i kolejka oczekujących. Nie wiem, jak jest na Śląsku, ale w Małopolsce czeka się na dofinansowanie i to dosc długo.

Jaki będzie koszt montażu pompy ciepła w Rybniku? - dennis999 - 04-20-2017 09:02 PM

Dzieki za odpowiedzi, zwłaszcza za tego linka. Dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczySmile