Forum miłośników rozmów na poziomie
Kto wie czy odszkodowania lotnicze można załatwić samodzielnie? - Wersja do druku

+- Forum miłośników rozmów na poziomie (http://www.luxfactory.pl)
+-- Dział: Nasze problemy i obowiązki (/dzial-nasze-problemy-i-obowiazki)
+--- Dział: Trudne pytania, trudne tematy (/dzial-trudne-pytania-trudne-tematy)
+--- Wątek: Kto wie czy odszkodowania lotnicze można załatwić samodzielnie? (/w-kto-wie-czy-odszkodowania-lotnicze-mozna-zalatwic-samodzielnie)Kto wie czy odszkodowania lotnicze można załatwić samodzielnie? - Negomir - 05-18-2017 06:42 AM

Interesuje mnie zagadnienie związane z rekompensatami np. za opóźnione albo odwołane loty. Mam w rodzinie dwie takie sytuacje i zastanawiam się czy pasażerowie mający problem tego rodzaju mogą jakoś zwrócić się do linii lotniczych o zwrot pieniędzy albo jakieś odszkodowanie? Jak to formalnie ugryźć?


Kto wie czy odszkodowania lotnicze można załatwić samodzielnie? - tanieznana - 05-18-2017 07:42 AM

Raczej nie próbowałabym na własną rękę bo życie pokazuje że potrzebna jest wiedza i doświadczenie żeby w tym gąszczu unormowań się poruszać. Dla przeciętnego Kowalskiego przepisy obligujące przewoźników są nie do ogarnięcia.


Kto wie czy odszkodowania lotnicze można załatwić samodzielnie? - Sowa - 05-18-2017 09:30 AM

Dokładnie, optymalnie będzie zwrócić się do jakiegoś prawnika. On przygotuje jakieś pisma, może pośredniczyć w negocjacjach. Jak trzeba będzie to pewnie przed sądem też można zawalczyć...


Kto wie czy odszkodowania lotnicze można załatwić samodzielnie? - dennis999 - 05-18-2017 12:14 PM

Kumpel miał sytuacje że odwołali mu całkowicie lot w nietypowe miejsce – nie miał żadnej alternatywy więc cała wycieczka w plecy. Skorzystał z tej strony zwrotair.pl/. Wszystko ładnie załatwił, bo odszkodowania lotnicze tam mają w małym paluszku Wink I to jest prawda, że przepisy są najważniejsze. Pasażer jest wbrew pozorom dobrze chroniony ale nawet nie wie jakie prawa mu przysługują i tu jest cały kłopot. Dlatego w takich sprawach lepiej nie działać samemu.


Kto wie czy odszkodowania lotnicze można załatwić samodzielnie? - piotr_bojar - 05-18-2017 01:27 PM

Jeśli wśród ludzi świadomość się nie poprawi to nic się na lepsze nie zmieni. Czasami przewoźnicy odpuszczają celowo pewne sprawy bo wiedzą że ludzie i tak nie będą dochodzić swoich praw. Chora sytuacja!


Kto wie czy odszkodowania lotnicze można załatwić samodzielnie? - Sharon - 05-18-2017 03:42 PM

Znam przypadki gdy linie lotnicze po popełnieniu błędu skutkującego opóźnieniem lotu sami zaoferowali odszkodowanie bez żadnego dochodzenia itp. Mimo jest to rzadkie zjawisko a szkoda.


Kto wie czy odszkodowania lotnicze można załatwić samodzielnie? - Malwinka - 05-18-2017 06:40 PM

Odrzuciłabym pomysł szukania opcji na odszkodowanie własnym sumptem. Znając życie to Cię wyśmieją i nic nie dostaniesz. Już lepiej tych fachowców wynająć i wtedy szanse będą większe.


Kto wie czy odszkodowania lotnicze można załatwić samodzielnie? - Lunatyk - 05-18-2017 09:05 PM

Sporo można czytać o tym że miał ktoś gdzie lecieć i na lotnisku zonk – nie ma lotu, a przewoźnik rozkłada ręce... Tak nie powinno być. Niska świadomość konsumentów ma ogromny wpływ.