Forum miłośników rozmów na poziomie
Google ads - czy ta forma jest skuteczniejsza od pozycjonowania? - Wersja do druku

+- Forum miłośników rozmów na poziomie (http://www.luxfactory.pl)
+-- Dział: Nasza codzienność (/dzial-nasza-codziennosc)
+--- Dział: Technika i technologie (/dzial-technika-i-technologie)
+--- Wątek: Google ads - czy ta forma jest skuteczniejsza od pozycjonowania? (/w-google-ads-czy-ta-forma-jest-skuteczniejsza-od-pozycjonowania)Google ads - czy ta forma jest skuteczniejsza od pozycjonowania? - Maria Magda Lena - 10-28-2019 04:36 AM

Zastanawiam się nad tym, czy klikanie w linki sponsorowane jest skuteczniejszą formą doatarcia do klienta niż samo pozycjonowanie. W sumie obie formy mają na celu dotarcie do jak największej grupy odbiorców, tylko robi się to na dwa różne sposoby. Może macie odmienne zdanie na ten temat, jeśli tak to chętnie je poznam.


Google ads - czy ta forma jest skuteczniejsza od pozycjonowania? - Brussaard - 10-28-2019 07:32 AM

Ile zleceń dotyczących pozycjonowania tyle pewnie opinii. Ja miałem okazje, skutecznie zazanczam, przetestować linki i jestem z tego zadowolony. Z kolei mój dobry znajomy miał okazje pozycjonować swoją stronę i też jest z tego faktu bardzo zadowolony. Na wycenpozycjonowanie.pl znaleźć można wiele informacji na ten temat. Przedstawione są atuty każdej z możliwości.


Google ads - czy ta forma jest skuteczniejsza od pozycjonowania? - piotr_bojar - 10-28-2019 09:06 AM

Internet daje duże pole do popisu w tej kwestii. No i w sumie sama przeglądarka jest praktyucznie bez ograniczeń. Co ciekawe linki są skuteczne, bo google ustrzegło się niechcianego klikania. Google ads są skutecznie chronione, co czyni je skutecznym narzędziem. Google adwords wybierają zazwyczaj ci, którzy chcą osiągnąć sukces w szybkim czasie. Z kolei pozycjonowanie wybierają ci bardziej cierpliwi, którzy mogą i chcą czekać nieco dłużęj na efekty Smile))


Google ads - czy ta forma jest skuteczniejsza od pozycjonowania? - Kormack - 10-28-2019 09:50 AM

Co ciekawe więcej jest chyba tych, którzy decydują się na pozycjonowanie, a biznesie to dość specyficzny trend.


Google ads - czy ta forma jest skuteczniejsza od pozycjonowania? - strzałka - 10-28-2019 12:33 PM

Masz rację, ale musisz zauważyć, że pozycjonowanie utrzymuje wyniki też nieco dłużej. Później samo podreperowanie pozycji danej frazy jest dużo łatwiejsze, jeśli były już prowadzone działania pozycjonujące.


Google ads - czy ta forma jest skuteczniejsza od pozycjonowania? - Kormack - 10-28-2019 02:10 PM

Oczywiście.


Google ads - czy ta forma jest skuteczniejsza od pozycjonowania? - strzałka - 10-28-2019 04:59 PM

Różnica jest też w samym finansowaniu obu elementów. Ceny pozycjonowania są nieco inne niż ceny płatnych reklam. Ceny pozycjonowania są zliczane w zależności od pracy, jaka jest do wykonania, w przypadku linków liczy się przecież ilość kliknięć w daną reklamę. Do tego można wybrać jeszcze przynajmniej kilka wariantów, jeśli chodzi o samo wyświetlania reklam np. przedział godzinowy, dni tygodnia, czy wybrane słowa kluczowe.


Google ads - czy ta forma jest skuteczniejsza od pozycjonowania? - Kormack - 10-28-2019 05:41 PM

Wszystko dla optymalizacji.