Forum miłośników rozmów na poziomie
Czy alkohol redukuje stres? - Wersja do druku

+- Forum miłośników rozmów na poziomie (http://www.luxfactory.pl)
+-- Dział: Nasze problemy i obowiązki (/dzial-nasze-problemy-i-obowiazki)
+--- Dział: Trudne pytania, trudne tematy (/dzial-trudne-pytania-trudne-tematy)
+--- Wątek: Czy alkohol redukuje stres? (/w-czy-alkohol-redukuje-stres)Czy alkohol redukuje stres? - Maria Magda Lena - 08-24-2020 08:56 PM

Wiele osób pije alkohol żeby się odprężyć, pokonać nieśmiałość, opanować lęki, smutki lub bezsenność. Czy to zatem dobry lek na wszelkiego rodzaju stres? Czy rzeczywiście po kieliszku stres mija?


Czy alkohol redukuje stres? - Glizdogon - 08-24-2020 09:47 PM

Faktycznie – alkohol może nas znieczulać i przez to powodować, iż stres i lęki są mniej dokuczliwe, poprawia się nastrój lub ułatwia się zasypianie. To tylko zwodnicze efekty, które są pokusą do kolejnego kieliszka…


Czy alkohol redukuje stres? - Corzas - 08-25-2020 12:19 AM

Mnie alkohol bardzo odstresowuje. Szczególnie lubię wyszukane trunki , takie jak https://whiskyembassy.pl/kategoria-produktu/tequila/ . Taki trunek najczęściej wyróżnia się słomkowym kolorem, o różnym stopniu intensywności. Jak na prawdziwego mężczyznę przystało, lubię się trochę pobawić i poimprezować. Nie widzę w tym nic złego.


Czy alkohol redukuje stres? - Riddle - 08-25-2020 02:39 AM

Podzielam pogląd @Corzas. Póki możemy korzystajmy z życia, jest ono bardzo bowiem kruche…


Czy alkohol redukuje stres? - tanieznana - 08-25-2020 04:14 AM

Chciałam podkreślić bardzo ważną kwestię. Otóż alkohol nie rozwiązuje problemów będących przyczyną stresu – te pozostają, a picie oddala próby podejmowania konstruktywnych rozwiązań. To niestety smutna prawda, z której często nie zdajemy sobie sprawy.